Evgeniya Kanaeva, biografija, vijesti, fotografije!

Biografija Evgenije Kanaeva

djetinjstvo

Zhenyina majka je majstor sporta u ritmičkoj gimnastici. No, u dobi od 6 godina, baka joj je dala na sport, koji je volio likiranje i ritmičku gimnastiku. Mlada Eugenia nije pokazivala teške sposobnosti. Elena Krayeva počela je trenirati Kanaevu, to je kći sadašnjeg trenera gimnastičara Vere Shtelbaums. Prvi trener bio je pogođen željom odjeljenja da poučava nove i složene elemente. U sportskoj školi svi su primijetili da je supruga Kanajeva često ostala trenirati kad su svi već otišli. Baka je provodila sate čekajući njezinu unuku u hodniku.
Dvanaestogodišnja Kanaeva bila je pozvana u Moskvu za osposobljavanje mladih gimnastičara u Omsku. Njezina izvedba je vidjela Aminu Zaripovu, ovaj trener je bio odgovoran za pripremu juniora. Kasnije, djevojka je bila pozvana da se bavila školom olimpijske pričuve. Zhenya je počeo poboljšavati svoje rezultate zahvaljujući činjenici da je Vera Stelbaums bila pored nje u Moskvi.
Godine 2003. Kanaeva je igrao za Gazproma u Japanu na prvenstvu kluba u kategoriji juniora i pobijedio. Gimnastičarka je predstavljala Rusiju zajedno s Alinom Kabaevom i Irinom Chashchinom.U isto vrijeme je primijetila Irina Viner, glavni trener ruskog nacionalnog ritmičkog gimnastičkog tima. Djevojka je pozvana na bazu članova ruske reprezentacije, u centar za obuku Novogorsk. Kao što kaže Wiener, to je bio prekretnica u životu sportaša.

Mladi talent

"Kabaeva je jednom započela trening među zvijezdama, a Zhenya je imala sreće da je trener Vera Shtelbaums radio u središtu Novogorska i imala sreće da smo odlučili poslati Kanayevu, a ona se pokazala talentiranom i vještom ona voli gimnastiku ", kaže Wiener.

Početak sportske karijere

Zhenya Kanaeva se popela na postolje nije lako. To je zbog činjenice da u Rusiji ima puno talentiranih gimnastičara. Nakon što su medalje Kabaeve i Chashchina osvojili Olimpijske igre 2004, Olga Kapranova i Vera Sesina počele su se ustati na vrh. Oni su postali vođe ritmičke gimnastike u zemlji. Kabaeva je nastavio igrati, pa Kanaeva nije imala mjesta u ruskom nacionalnom timu. No, djevojka je nastavila raditi i sreća je zauzela svoju stranu 2007. godine. Zatim je u ljeto bio poznat sastav momčadi za Europsko prvenstvo - Sesina, Kapranova i Kabaeva. Ali Alina je ozbiljno ozlijeđena i nije mogla ići.Pronašao je zamjenu u lice Kanaeve, gimnastičar je povjeren da izvodi kasetu.
Eugenia se na trenutak pojavila na tepihu, ali nije dopustila njenim navijačima i trenerima. Osvojila je zlato u finalu, razgovarajući s vrpcom i pobijedila na timskom natjecanju. Pa, za nekoliko mjeseci gimnastičar donio zlato na Svjetskom prvenstvu, u timskom natjecanju.

Sezona Olimpijade

Četiri programa Olimpijskih igara 2008. godine (vrpca, skakačica, obruč, klubovi) bili su prilično složeni i glazbeno razmišljali. Govori otkrivaju individualnost. Program s vrpcom napravljen je za klavirsku verziju "Moscow Nights". Tada je Kanaeva nastupila u sjeni Kapranove i Cecine, kao i sadašnji svjetski prvak Ani Bessonova. No, do sredine proljeća, djevojka je uspjela osvojiti apsolutno prvenstvo na pozornicama Grand Prixa i Svjetskih kupova. Kanaeva je postala apsolutni prvak Rusije.

Fleksibilna i plastična

A na Europskom prvenstvu, djevojka je već napustila rezervat i bila je u ruskom timu. Zhenya je zaobišao Kapranov i Bessonov, osvojio naslov prvaka Europe. Čak i tada gimnastičar smatra glavnim kandidatom za sudjelovanje na Olimpijadi.I tako se dogodilo, na Olimpijskim igrama u Pekingu, djevojka zastupa zemlju zajedno s Kapranovom.
Vrijedno je napomenuti da je Zhenya Kanaeva postala najmlađa među finalistima u natjecanjima ritmičke gimnastike na Igrama. Usput, napravila je najmanje pogrešaka. Kao rezultat toga, sportaš je osvojio Olimpijske igre.
I 2012, na Olimpijskim igrama u Londonu, Evgenia Kanaeva postala je dvosmjerni prvak.

Nositelj zapisnika

U 2009. godini, kada su uvedena nova pravila, stil gimnastičara se promijenio. Djevojka na početku sezone mučila je umor i ozljede. Ali ona je nastavila niz pobjeda u apsolutnom prvenstvu. U nekoliko finala s individualnim programima bila je inferiorna prema Anna Bessonova ili Vera Cecini. Zatim, na Europskom prvenstvu, održanom u Baku, Zhenya je uzeo zlato u svim vrstama programa. Zatim je osvojila 9 zlatnih medalja na Sveučilištima i Svjetskim igrama. Za šaljiv rezultat na Universiadi, djevojci dobila je titulu "Heroj Igara". U jesen iste godine, Kanaeva je imala priliku osvojiti naslov svjetskog prvaka. Oženivši kvalifikacije s prvim rezultatima programa, osvojila je četiri zlatne medalje. Također je osvojila medalju u ekipi, uz Daria Dmitrieva, Daria Kondakova i Olga Kapranova.Početkom natjecanja već je imala pet zlatnih medalja na jednom Svjetskom prvenstvu, a kao rezultat, Kanaeva je ponovio rekord Oksana Kostine 1992. godine. Nakon nastupa, gimnastičar je osvojio šesti medalju, čime je prekinuo rekord u jednom prvenstvu.
Evgenia Kanaeva na video
Na Svjetskom prvenstvu 2011. Evgenia je ponovila njena postignuća i ponovno osvojila 6 od 6 najviših nagrada u osobnim disciplinama. Dakle, prema rezultatima natjecanja, Kanaeva je postala 17-godišnji svjetski prvak u svom sportu.

Osobni život Evgenia Kanaeva

Zheninov uspjeh nije samo donio ljubav prema obožavateljima, nego je nastavio tradiciju škola Omsk u pripremi velikih sportaša. Sportski komentator i bivša gimnastičar Lyaysan Utyischeva rekli su da je Kanaeva, ovo su Kabaeva i Chaschina zajedno. Ali Zhenya ne voli usporedbe. U svojim intervjuima često govori o budućnosti, kaže da živi samo danas, a pobjeda je samo motivirala da postigne još bolje rezultate. Treneri kažu da sportaš živi prema principu "ili pan ili gone", a to je ono što je čini izdvojeno od drugih gimnastičara. Pobjeda i poraz Eugenije služe kao pouka.
Evgenia Kanaeva uvijek sluša svoje trenere, ali istodobno uvijek izražava svoje mišljenje prilikom izrade programa. Ona stalno uči, ne bez užitka, novih elemenata, kao i pokušaja novih stilova. A glavna stvar u gimnastici sportaša nije uopće rezultat, već reakcija publike. Treneri trenutačno kažu kako će Kanaeva biti izvrstan trener.