Najstariji olimpijski prvaci na svijetu

Dob i sportaši uze i sudjeluju na Olimpijadi u raznim sportovima. Postoje prvaci koji su među najstarijim sudionicima igara. Zapis najstarijih olimpijskih prvaka na svijetu nije bio prekinut.

U kojem sportu dobivaju dobi sportaši?

U posljednjih nekoliko godina, dobi sportaši ne žure napustiti sport, oni i dalje nastoje za novim sportskim postignućima, sudjeluju u olimpijadima i prilično često postaju olimpijski prvaci.

Hokej je dobni sport

Puno starih olimpijskih prvaka među hokejskim igračima. Ovaj sport omogućava čak i nakon četrdesete uspješno sudjelovanje na svjetskim natjecanjima. Tako je Peter Nedved vlasnik olimpijske medalje, nastavljajući igrati hokej. Godine 2014., u dobi od četrdeset i dvije godine, izašao je na ledu kao dio Češke reprezentacije.
Često dobi sportaši postaju prvaci. Mi možemo dati primjer dvostrukog olimpijskog prvaka ruskog Sergeja Chepikova. Godine 2006. osvojio je medalju u dobi od trideset devet.

Sportaši u dobi od trideset godina često su uključeni u skijaške utrke.

Poznata kosturica Duff Gibson osvojila je olimpijsku medalju 2006. godine u Torinu. Imala je trideset devet godina.Dobi sportaši više puta su osvojili pobjede u takvim olimpijskim disciplinama kao što su core bacanje, boks, hrvanje, skijanje, gimnastika, košarku itd.

Najstariji olimpijski prvaci u Sočijinim igrama

Čim su počele Olimpijske igre u Sočiju, na natjecateljskim se sportašima pojavilo mnogo informacija. Obožavatelji su zainteresirani za sve pojedinosti o njima, to se također odnosi i na dob. Moguće je nazvati olimpijske prvake, koji su sudjelovali u Olimpijadi u Sočiju i bili su među najstarijima. Jedan od njih je Albert Demchenko. Ove zimske olimpijske igre bile su njegove sedme. Albert - nositelj rekorda za sudjelovanje u zimskim igrama. Olimpijski "srebrni" sportaši osvojili su 2006. i 2014. godinu. Neki ruski stručnjaci vjeruju da je luge preživio u zemlji zahvaljujući uglavnom Demchenku. U doba osvajanja medalje imao je četrdeset i dvije godine.

Zapisničar Albert Demchenko - sudjelovao je na sedam natjecanja

Poznati klizač brzine iz Njemačke nastupio je na Olimpijadi u Sočiju u dobi od četrdeset i jedne godine - to je Claudia Pechstein. Prvi put je sudjelovala u igrama u dobi od devetnaest godina i postala brončana medalja.Nakon ove pobjede, Claudia je dokazala za sljedeće pet Olimpijskih igara da je još uvijek najbolja.

Claudia Pechstein je jedan od najstarijih sportaša koji su postali olimpijski prvaci.

Četrnaestogodišnji norveški biatlon Ole Einar Bjoerndalen jedan je od najstarijih olimpijskih prvaka u Sočiju i najstariji prvak u pojedinačnim sportovima. Ima osam zlatnih medalja.

Bjoerndalen unatoč dobi neće napustiti veliki sport

Alexander Zubkov iz ruskog tima jedan je od najstarijih olimpijskih prvaka u Sočiju. Postao je prvak 2014. godine, osvojivši medalju na bobu.
Norveški Marit Børgeen osvojio je "zlato" na skijaškom festivalu na Olimpijadi u Sočiju, postajući najstariji skijaš koji je uspio postići individualnu pobjedu. Njezina dob je trideset i tri godine. Poznato je da neće napustiti sport.

Bobsledder Alexander Zubkov postao je olimpijski prvak za 39 godina

Četrdeset sportaša Armin Tsoggeleru. Osvojio je brončanu medalju u sanjkama. Ova Olimpijada postala je šesti za njega, au svim šest njegovih olimpijada Armin nije ostao bez medalja.

Najstariji olimpijski prvak u povijesti

Najstariji prvak u povijesti Olimpijskih igara je Oscar Swan. Mnogo godina ovaj naslov ostaje s njim. Iznenađujuće, u svojim prvim igrama, sportaš je u dobi od šezdeset godina sudjelovao u strijeljanju. To se dogodilo na Olimpijadi u Londonu 1908. godine. Swan je dobio zlatnu medalju, ali nije postao najstariji prvak tih igara. 1908. godine olimpijska zlatna medalja dodijeljena je irskom sportašu Joshua Millner. Bio je nekoliko mjeseci stariji od Swana.
Četiri godine kasnije, u svojoj drugoj olimpijadi u životu u dobi od šezdeset i četiri godine, sportaš je ponovno mogao osvojiti zlatnu nagradu za snimanje pojedinačnih snimaka na "trčanje jelena" od stotinu metara. Nakon Olimpijskih igara u Stockholmu 1912., Swan je dobio titulu najstarijeg pobjednika medalje. Od tada, ovo doba nije prevladao niti jedan od sportaša cijelog svijeta.

Oscar Swan započeo je svoju veliku sportsku karijeru u 60. godini

Oscar Swan ponovno je sudjelovao na Olimpijskim igrama održanim u Antwerpenu 1920. godine. Dobio je srebro u dobi od sedamdeset i dvije godine. Od tada, doba ovog prvaka postala je najveća u povijesti igara.

Oscar Swan postao je najstariji olimpijski prvak u 72

Sportaš je planirao sudjelovati na Olimpijadi 1924. godine, ali nije mogao to učiniti zbog nestašnog zdravlja. Swan je imao neke neobičnosti. Bio je izuzetno praznovjeran, uvijek pucao u istu odjeću, naime, nosio je crni šešir i crni kaput. Sportaš je nosio dugu bradu i dugu kosu. Za njega nije bilo nagrada osim zlata. "Bronca" i "srebro", mogao je odbaciti ili dati prvi putnik. Swan je umro 1927. godine. Njegov sin je nasljednik dinastije. Također je sudjelovao na Olimpijadi sa svojim ocem, sudjelujući u snimanju natjecanja. Uspio je osvojiti nekoliko zlatnih, srebrnih i brončanih medalja. Sin i otac za dvoje osvojili su petnaest olimpijskih nagrada.
Ali čak i najstariji olimpijski prvak je daleko od dugotrajnih kavkaskih jetara. Odkurzacze.info ima detaljan članak o tome kako ljudi žive 100 godina ili više.