Sasha Cohen, životopis, vijesti, fotografija!

Biografija Sasha Cohen

Sasha Cohen je svijetla klizačica i svijetla djevojka. U životu te talentirane američke žene bilo je veliko mnoštvo različitih pobjeda, naslova i medalja. Zato u tom trenutku, kada ovaj izvanredni sportaš odlazi na led, ogromna količina oduševljenih pogleda odmah potječe prema njoj.
No, ono što je tako jedinstveno u vezi ove minijaturne ljepote? Kada je počela njena sportska karijera, i koje trenutke u njoj zaslužuju posebnu pozornost? Pokušat ćemo razumjeti sve ovo danas.

U ranim godinama, dječje i obiteljske figure skater Sasha Cohen

Sasha Cohen rođena je 26. listopada 1984. u malom gradu Westwoodu u Kaliforniji. Njezin otac, Roger Cohen, bio je prilično uspješan odvjetnik i poslovni savjetnik iz Los Angelesa. Ništa manje uspješna osoba bila je i majka današnje heroine - ukrajinske Galina Feldman - koja se dugo profesionalno bavila gimnastikom i baletom.

Slika skater Sasha Cohen je postigla veliki uspjeh

Možda je to bio primjer majke koji je Sasha Cohen razmišljao o sportskoj karijeri po prvi put. Od djetinjstva, naša današnja junakinja pohađa gimnastičke tečajeve, ali u dobi od sedam godina odlučila se iznenada prebaciti na klizanje u umjetnosti.I ne izgubljen! Dugo je vremena promijenila nastavu u raznim sportskim školama, ali u jedanaestoj je godini odlučila napraviti sport za realno.
Već u svojoj tinejdžerskoj dobi, počela se pojavljivati ​​na raznim natjecanjima gradske i savezne skale. Živopisni nastupi mladog klizača privukli su pozornost istaknutih američkih trenera njenoj osobi, a vrlo je brzo naša današnja heroina bila pozvana na američko prvenstvo u klizanju likovnim umjetnostima.
Godine 2000, po prvi put u svojoj karijeri, izašla je na ledu kao dio takvih prestižnih sportskih događaja i gotovo odmah postala pravi miljenik Amerike. Natjecanje sa sportašima odraslih, šesnaestogodišnja djevojčica pokazala je takva čuda na sudu da je vrlo brzo postala glavni favorit natjecanja. Međutim, zbog nedostatka iskustva, Sasha Cohen nije uspjela pobijediti u to vrijeme, nakon što se zaustavio samo korak dalje od dragocjene nagrade.
Slikarka Sasha Cohen
Srebrna medalja prvenstva otvorila je put mladoj američkoj osobi mladom liku klizača. Uskoro se pojavila na međunarodnom prvenstvu među juniorima, a već je 2001. ponovno dobila dopuštenje za natjecanje na američkom prvenstvu u klizanju likovnim umjetnostima.
Međutim, ona nije stigla do američkog prvenstva tog vremena. Razlog za to bio je ozljeda leđa. Organo spajanje studija na obuci, 2002. godine, mlada je ljepota završila srednju školu srednjih škola i, nakon što je stekla diplomu, uspjela se potpuno usredotočiti na sportske aktivnosti.

Daljnja sportska karijera Sasha Cohen

Godine 2002, naša današnja junakinja ponovno se pojavila na američkom prvenstvu, na kraju je vraćala svoju srebrnu medalju. Taj uspjeh osigurao je Sasha Cohen ulaznicu za Olimpijske igre u Salt Lake Cityju, u kojoj je mlada američka ljepotica zauzela visoko četvrto mjesto. Djevojka je također postigla sličan rezultat na Svjetskom prvenstvu u Japanu, Nagano. Međutim, današnja junakinja nije ni razmišljala o uspjehu dvaju četvrtih mjesta.
Godine 2003. razbila se sa svojim bivšim trenerom Johnom Nixom i počela trenirati pod vodstvom Tatyane Tarasove. Suradnja s ruskim trenerom omogućila joj je osvajanje nekoliko stadija Grand Prixa ("Skate Canada", "Trophée Lalique"), kao i osiguranje drugog mjesta na ruskoj pozornici natjecanja - "Kup Rusije". Ova dostignuća dala su našu današnju heroinu mjesto u finalu Grand Prixa, koju je uspješno osvojila.
Sasha Cohen i Todd Eldridge
Nakon toga, u karijeri klizača, na prvenstvu SAD-a imala je brončanu medalju, a drugo četvrto mjesto na Svjetskim prvenstvima u Washingtonu.
Najveći uspjeh u karijeri Sasha Cohen ostvaren je u sezoni 2003-2004. U tom je razdoblju osvojila turnire "Skate Canada", "Skate America", "Trophée Lalique" i osvojila drugo mjesto u finalu Grand Prixa. Nekoliko dana kasnije, naša današnja heroina promijenila je trenera i počela raditi pod vodstvom američkog stručnjaka Robina Wagnera. Zajedno s njim osvojila je srebrnu medalju na američkom prvenstvu i postala drugo mjesto na svjetskom prvenstvu.
Usprkos svim uspjesima, već sljedeću sezonu, Sasha Cohen ponovno obnavlja suradnju s bivšim mentorom Johnom Nixom. Zbog novih bolova u leđima, sportaš je odbio nastupati na Grand Prix-u, ali neko vrijeme kasnije je ipak uspjela nastupiti na američkom prvenstvu i svjetskom prvenstvu koje se ove godine održavalo u Moskvi. Na oba natjecanja djevojka je zauzela drugo mjesto.
U sezoni 2005-2006, naša junakinja po prvi puta u svojoj karijeri osvojila je prvenstvo Sjedinjenih Američkih Država. Nakon toga slijedi sjajna predstava na Olimpijadi, u kojoj je Sasha ponovno postala druga.

Sasha Cohenov život izvan sporta

Nakon nevjerojatne izvedbe na Olimpijadi, talentirana američka žena najavila je da odlazi iz sporta. Iste je godine djevojka često nastupala u Sjedinjenim Državama uz razne show programe, a često se pojavljuju i na televiziji. Uskoro je i sama pokušala kao model i vrlo brzo je bila uključena među najljepše sportaše Amerike.

Slikarka Sasha Cohen vratila se u profesionalni sport

Nakon nekog vremena, djevojka je također glumila u filmovima "The Winner", "Blade of Glory" i komediji "Bratz". Tako je Sasha Cohen pokazala cijeli svijet da ona može biti "sama" ne samo na ledu, nego iu svijetu američkog filma.
Samo u 2009, naša današnja junakinja izjavila je da se opet želi vratiti u profesionalni sport. Nakon toga, bila je uključena u broj sudionika serije Grand Prix u Francuskoj i Sjedinjenim Državama. No, zbog zdravstvenih problema na oba turnira, djevojka se nije pojavila.
Godine 2010. sudjelovala je na američkom prvenstvu, ali na kraju je imala samo četvrto mjesto.