Emil Svendsen, biografija, vijesti, fotografija!

Biografija Emila Svendsena

Emil Svendsen je poznati norveški boksač koji je uspio postići dojmljive visine u svom sportu. Već u dobi od dvadeset i osam godina, naš je današnji junak uspio postati jedanaesti svjetski prvak i vlasnik četiri olimpijske zlatne medalje. Osim toga, osobna zbirka izvanrednog sportaša ima Svjetski kup i neke druge prestižne nagrade. Zato je razgovor o Emile Svendsenu nevjerojatno zanimljiv. Uostalom, priča o njegovu životu je priča o pobjedama.

Djetinjstvo i obitelj Emil Svendsen

Emil Hegle Svendsen (odnosno Svennsen) rođen je 12. srpnja 1985. u norveškom gradu Trondheimu. Poput nekih drugih poznatih biatleta, naš je današnji junak započeo svoju karijeru u profesionalnom sportu sa skijaškim utrkama. Međutim, kasnije jedan od trenera Emil je također savjetovao momku da uzme pušku. Od tada, Emil Hegle Svendsen počeo se baviti biatlom.

Biatletica Emil Svendsen zasjala je na Olimpijskim igrama u Sočiju

Prvi koraci Emila Svendsena u sportu

Mladi Norveški započeo je svoju karijeru u velikim sportovima u sezoni 2003/2004.U tom je razdoblju naš današnji junak osvojio svjetsko prvenstvo u junior dobnoj skupini, osvojivši zlatne medalje u francuskom gradu Haute Marienne. Neko vrijeme kasnije, na istom sportskom forumu, Emil Svendsen također je sudjelovao u ekipnom releju, u kojem je osvojio svoje drugo zlato s drugim norveškim biatlonicima.
Sljedeće sezone sve se pokazalo da Emil nije ništa manje uspješan. Na Svjetskom juniorskom prvenstvu u finskom Rovaniemiju norveški je nastupao u dvije discipline odjednom - skijašku utrku i skijašku utrku. Kao rezultat toga, kao profesionalni skijaš, uzeo je brončanu medalju u utrci slobodne vožnje od 10 kilometara, a potom se nakon relija momčadi popeo do drugog koraka na postolju.
Intervju Svendsen, biatlon s Gubernievom
Iste je godine Emil Svendsen ponovno počeo djelovati kao biatlet. U toj je sezoni, na svjetskom prvenstvu u Kontiolahtiju, naš današnji junak uspio osvojiti srebro u potrazi, a zatim samouvjereno osvojiti sprint i individualni početak. Nakon ovog uspjeha, Emil se nikada nije vratio na skijašku utrku i sve svoje pozornosti usmjerio na biatlon.

Emil Svendsen u velikom biatlonu

U sezoni 2005/2006. Naš je današnji junak prvi put pojavio u skupini "odraslih". Na različitim stadijima Svjetskog kupa, talentirani norveški sportaš uspio je postati peti ukupni rezultat u ukupnom poretku. Kao rezultat, već iste godine, Emil Svendsen primio je poziv norveškom nacionalnom timu u sklopu kojeg je mogao sudjelovati u prvoj Olimpijadi. Međutim, Norveška nije osvojila ozbiljne nagrade ove sezone. No, šesto mjesto u masovnom startu još uvijek može biti pouzdano nazvano osobnom pobjedom mladog biatleta.
Njegove prve medalje na razini odraslih, norveški sportaši osvojili su godinu dana kasnije. U sezoni 2006/2007. Naš je današnji junak uspio osvojiti dva bronca i jedan srebro na Svjetskom kupu. Osim toga, kao dio Norveške reprezentacije biatleta također se pojavio na Svjetskom prvenstvu u talijanskom Antholzu, gdje je završio peti u potrazi utrke i sedmi u sprinta. Međutim, najvažniji uspjeh te godine bila je brončana medalja Svjetskog kupa. Ova nagrada za njega je bila prva na svjetskom prvenstvu u kategoriji za odrasle.
"Oko Biatlon" 3 izdanje (Emil Hegle Svendsen)
Prve pobjede došle su do "snimanja skijaša" malo kasno. U prosincu 2007. Emil Svendsen osvojio je svoju prvu pojedinačnu utrku na Svjetskom kupu u slovenskom Pokljuka. Tri mjeseca kasnije, na Svjetskom prvenstvu u Ostersundu, Švedska, norveški je osvojio još dvije zlatne nagrade (u pojedinačnoj utrci i masovnom startu). U ovom je trenutku mladi sportaš razgovarao o jednom od najsjajnijih biatletaca našeg vremena, kao i vrijednom nasljedniku velikog sunarodnjaka Ole Einar Bjorndalena.
Da bi opravdao povjerenje u njega, mladi je počeo gotovo odmah. Emil je osvojio još nekoliko medalja na raznim Svjetskim prvenstvima, a 2010. godine prvu olimpijsku medalju stavlja u svoju osobnu praseću banku. Dogodilo se to u kanadskom Vancouveru. U sklopu tih Olimpijskih igara, Emil Svendsen prvi put postao je drugi u sprinta za deset kilometara. Međutim, nekoliko dana kasnije uspio je postati olimpijski prvak u pojedinačnoj utrci od 20 kilometara. Nakon toga, u okviru iste Olimpijske igre u Vancouveru, naš je današnji junak osvojio još jedno "zlato". Nakon što je ova pobjeda pala na skandinavski sportaš, jedan za drugim.

Emil Svendsen ima desetak zlatnih medalja

Ukupno, početkom 2014. Emil Svendsen uspio je osvojiti jedanaest zlatnih medalja na Svjetskom prvenstvu, kao i četiri seta olimpijskih zlatnih medalja. Uključujući dvije medalje, Norveški je osvojio u okviru Zimskih igara u Sočiju.

Emil Svendsen danas

Trenutačno se Emil Svendsen priprema za sljedeće utrke i snove o novim sjajnim pobjedama. Trenutačno norveški biatlet je jedan od četiri sportaša u cijeloj povijesti zimskih sportova, koji je na svjetskim prvenstvima u biatlonu osvojio više od deset zlatnih medalja. Osim toga, naš današnji junak je jedan od dva sportaša koji su uspjeli postići pobjede u svim disciplinama Svjetskog prvenstva biatlova.

Osobni život Emil Svendsen i druge zanimljive epizode

U običnom životu, Emil Svendsen je običan čovjek. Voli se družiti, ponekad se prepušta alkoholu i prizna ljubav prema lijepim djevojkama. Jedan od omiljenih sportaša bio je Maria Sharapova.
Što se tiče najzanimljivijih epizoda iz nesvjesnog života norveškog, u tom smislu ne možemo zanemariti epizodu koja se dogodila tijekom ženske utrke biatlova u ruskom Khanty-Mansiysk.Tog dana - 19. ožujka 2013. - norveški atletičar neočekivano za sve skinuo je hlače, pokazujući muževnost prolazeći djevojke i gledatelje. Kao što se ispostavilo kasnije, drugi sportaši kasnije su se pridružili izvedbi. Emil je sebe nazvao običnom ekscentricitetom.