Irina Lobacheva, biografija, vijesti, fotografije!

Životopis Irine Lobacheve

Irina Lobacheva je sjajna zvijezda ruskih sportova. U osobnoj zbirci ovog slavanog klizača nalazi se velika raznolikost različitih nagrada osvojenih na raznim natjecanjima na domaćim i međunarodnim natjecanjima.
Ali samo ako to čini životni put ove sportske tako jedinstvene. Naravno da ne. Uostalom, život svake osobe sastoji se od velikog broja događaja i činjenica koje su sastavljene poput bezbroj cigle.

U ranim godinama, dječje i obiteljske lik skater Irina Lobacheva

Irina Viktorovna Lobacheva rođena je 18. veljače 1973. godine u gradu Ivanteevki, koja se nalazi sedamnaest kilometara od Moskve. Međutim, većina djetinjskog sportaša živjela je u drugom selu - selu Kokoshkino. Stoga je često pogrešno naznačeno kao mjesto rođenja sportaša.

Irina Lobacheva i Dmitrij Martjanov na showu Ice Age

Obitelj današnje heroine bila je najobičnija sovjetska obitelj. Njezin je otac radio kao inženjer elektronike, a majka je većinu svog života provela kao ginekolog.Uz Irinu, u obitelji je još jedno dijete - mlađi sin Alexander. Vraćajući se osobnosti sportaša, napominjemo da neki izvori često spominju činjenicu da je u djetinjstvu sportaš često imao upaljeno grlo, pa je u jednom trenutku liječnici savjetovali roditelje da je pošalju u športsku školu kako bi ojačali imunološki sustav.
Dakle, u dobi od šest godina, naša današnja junakinja bila je u likovnom klizanju. To mu se svidjelo, pa se nakon toga Irina Lobacheva metodično angažirala u svom omiljenom sportu, bez obzira na poteškoće i životne poteškoće. Ustala je u šest sati ujutro kako bi došla u Moskvu na trening u osam treninga. Često je poučavala školu u spremištu i vratila se kući poslije mraka.
Međutim, takva djela nisu bila ništa. Njezin trener, Natalya Dubinskaya, je je izdvojio među ostalim studentima, pa je stoga uvijek bila posebna oklada na nju. Od dobi od dvanaest godina, djevojka je često putovala na razna natjecanja, a od trinaest godina živjela je u spavaonici sportskog centra s drugim vršnjacima.
Ali prepreke i poteškoće još uvijek nisu napustile djevojčicu.U petnaestoj godini, Irina Lobacheva je pretrpjela ozbiljnu ozljedu koljena. Dugo se vrijeme reklo da djevojka mora napustiti sport. Međutim, na kraju je sve dobro prošlo. Irinu je zabranjeno često skakati, ali zato što je u određenom trenutku napustila solo klizanje i otišla u odjeljak za plesanje leda, gdje je počela raditi u paru s Olegom Onishchenkom.
Obljetnica Irine Rodnine. Averbukh Lobacheva - Snježna oluja
Ali njihova je tandema bila kratkotrajna. Oleg je razmijenio sportove za poslovanje, pa je Irina počela nastupati u paru s još jednim klizačem - Alexeyom Pospelovom, koji je, međutim, uskoro također napustio sport.
Kao rezultat toga, tek u dobi od osamnaest godina, Irina Lobacheva uspjela je pronaći stalni partner na ledu. Takav je Ilya Averbukh, zajedno s kojim je današnja junakinja uspjela postići sve svoje najsjajnije sportske pobjede.

Karijera Irine Lobacheve u sportu i izvan njega

Zajedno s novim partnerom, Irina Lobacheva je gotovo odmah uspjela glasno proglasiti sebe. U sezoni 1993/1994. Današnja junakinja uspjela je doći do drugog koraka na pobjedničkom postolju na ruskom prvenstvu, te osvojiti zlatne medalje na jednoj od faza svjetskog Grand Prixa u likovnoj klizanju - Trophee Lalique. Na Svjetskom prvenstvu, ruski je par sportaša u toj godini na skromnom trinaestom mjestu.Međutim, pravi uspjeh bio je još uvijek naprijed.
Sljedeća dva godišnja doba za mlade skaters na slikama također pokazala da je dvosmislen. Lobacheva i Averbukh su dvaput osvojili broncu u ruskom prvenstvu, ali Rusi i dalje nisu imali sreće na svjetskim i europskim prvenstvima. Nekoliko je osvjetljavalo sjajne slike u različitim fazama Grand Prixa. Ali to nije bilo dovoljno za ambiciozne klizače.
Lekcija sa zvijezdom: Irina Lobacheva
Prva pobjeda na ruskom nacionalnom prvenstvu dogodila se u karijeri Irine i Ilye u sezoni 1996/1997. Godinu dana kasnije, Lobacheva i Averbukh su na ovom natjecanju zauzeli drugo mjesto, ali uspjeli su osvojiti dvije srebrne medalje u američkim i ruskim fazama svjetskog Grand Prixa, kao iu prvih pet na Olimpijskim igrama.
U sezoni 1998/99 Irina i Ilya osvojile su svoju prvu medalju na Europskom prvenstvu. Osim toga, ruski je par uspio zauzeti treće mjesto u finalu serije Grand Prix i ući u prva tri na nekoliko stadija. U ovom trenutku, naša današnja junakinja i njezin partner počeli su biti jasno utemeljeni kao favoriti svih sportskih natjecanja u kojima su sudjelovali.
Bilo je moguće redovito opravdati status omiljenog. U razdoblju od 1999. do 2001. Ilya i Irina tri puta zaredom osvojile su rusko državno prvenstvo, kao i osvojila dva bronca na Europskom prvenstvu, kao i srebro na Olimpijskim igrama u američkom Salt Lake Cityju. Irina i Ilya osvojile su brončane i zlatne medalje na dva svjetska prvenstva. Ovo razdoblje bilo je najsvjetlije vrijeme u karijeri ruskih klizača.

Osobni život povezan je s sportom: Irina Lobacheva s njezinim sinom

Posljednji akord dugogodišnje karijere bio je uspješna sezona 2002./2003. Ove godine ruski su sportaši na svjetskom prvenstvu ušli u drugi korak na pobjedničkom postolju, a također su uspjeli osvojiti zlato na Europskom prvenstvu, u finalu Svjetskog Grand Prixa, kao i na dvije etape. Nakon toga, Lobacheva i Averbukh završili su svoju profesionalnu karijeru. Svijetla staza u svjetskim sportovima donijela je Red prijateljstva sportašima, titulu počasnog magisterija sportova Rusije, kao i neke druge državne nagrade.

Trenutno je Irina Lobacheva

Nakon završene atletske karijere, Irina Lobacheva je neko vrijeme radila kao trener s parom Ksenia Shmyrina / Egor Maistrov, koja je predstavljala Bjelorusiju.Osim toga, sudjelovala je i kao natjecateljica na raznim projektima "leda".
Trenutno Irina Lobacheva radi kao trener u svojoj školi likovne klizanja.

Osobni život Irine Lobacheve

Savez Lobacheve s Ilya Averbukh postojao je ne samo na mjestu leda, nego iu običnom životu. Sportaši se dosta dugo sastajali, a 1995. najavili su svoj brak. Godine 2007. par se razbio, ali su bivši ljubavnici ostali prijatelji. Danas zajednički podižu sin Martin, kao i provode neke komercijalne projekte vezane uz likersko klizanje.