Magdalena Neuner, biografija, vijesti, fotografije!

Biografija Magdalena Neunera

Magdalena Neuner - njemački biatlet, olimpijski prvak. Ima sedam malih svjetskih kupova. Najpopularniji sportaš u Njemačkoj.

djetinjstvo

Magdalena Neuner rođena je u obitelji zaposlenika banke Paul Neuner i Margit. U obitelji Neuner ima četvero djece: stariji brat Pavao, kao i Christof i Anna su mlađi brat i sestra Magdalena. Anna je također angažirana u biatlonu - sudjeluje u natjecanjima mladih.
Neuner je cijelo djetinjstvo proveo u malom bavarskom selu Wallgau, gdje i dalje živi. Od četrnaest godina započeo je skijanje, bio je član skijaškog kluba SC Wallgau. U dobi od devet godina, njezini roditelji su je doveli u odjeljak za biatlon, koji joj se odmah svidjelo. Neuner se pokazao talentiranim biateljom, no Magdalena je odlučila djelovati na sportskim natjecanjima tek u dobi od šesnaest godina, nakon što je završila školu.

Sportska karijera

Ipak su se pojavili dobri rezultati u natjecanjima na biatlonu. Tijekom prve četiri godine nastupa, Neuner je osvojio sedam nagrada na svjetskim prvenstvima u timu mladih.

Višestruko umješana Magdalena Neuner

Magdalena je osvojila prvu medalju na juniorskom prvenstvu 2004. godine, osvojivši relay i sprint, te je uspjela završiti drugu utrku. Sljedeće godine dobila je još tri medalje na sličnim natjecanjima.
Godine 2006. Junior Neuner ponovno je osvojio tri nagrade: dvije zlato i jednu srebrnu medalju.
2008 je bila njen posljednji juniorski prvenstvo, gdje biatlonac postaje pobjednik u utrci i sprinta. Zahvaljujući ovom uspjehu, Magdalena je osvojila pravo na natjecanje za Europski kup. U sezoni 2005./2006. Osvaja tri natjecanja i zauzima peto mjesto u ukupnom poretku. Njezini tako značajni rezultati omogućuju glavnom treneru Uwe Mussegangu uključivanje Neunera u reprezentaciju u borbi za Svjetsko prvenstvo.
Magdalena je debitirao na Svjetskom kupu 13. siječnja 2006. godine, gdje je, rezerviranom, privremeno zamijenila Ushi Disl iz utrke. U prvoj utrci i sprintu u Ruhpoldingu zauzela je samo 41. mjesto bez bodovanja bodova, ali je već na natjecanjima u Kontiolahti 16. ožujka 2006. završila četvrto. Prva pobjeda na Svjetskom prvenstvu osvojila je sljedeće godine. 5. siječnja, na 7,5 km sprinta, Magdalena je postala najbolja.Nakon što je pokazala izvrsne rezultate na Svjetskom prvenstvu u Anterselvu, osvojila je treću zlatnu medalju, postajući trostruki prvak, najmlađi u povijesti biatlova. Krajem 2007. godine novinari su ga priznali kao najbolji sportaš godine u Njemačkoj. Prema rezultatima kupa, koji se sastojao od devet stadija, Neuner je postigao 720 bodova i zauzeo je četvrto mjesto.

U oglašavanju za donje rublje

Sljedeće sezone, biatelj je dobio još tri nagrade na Svjetskom prvenstvu - Svjetskom kupu i dva Mala kristalna globusa. Rezultati sljedećeg izvlačenja, koji se sada sastojao od 10 stadija: 818 bodova, prvo mjesto i naslov pobjednika Svjetskog kupa. Prva pojedinačna pobjeda je pobjeda u utrci od općeg početka u Oberhofu, gdje je Magdalena završila sa zastavom Njemačke. Niz pobjeda na prvenstvu u Ostersundu nastavljen je. Unatoč činjenici da je početak foruma bio obeshrabrujući za Neuner: u vodstvu, biatlet je napravio tri propuste, i time pada iza linije pobjednika medalje. No, kasnije je rehabilitiran, pobijedio na utrci, kao i značajan doprinos pobjedi njemačkog tima. Time je završio šampionat prvaka.Nakon što je uspješno nastupila u Khanty-Mansiysk, krenula je na ukupni poredak i osvojila Kupu prije vremena. U Holmenkollenu, koji ima prosječne rezultate u utrkama, još uvijek je osvojio borbu za Mali kup.
Godina 2008/09 nije bila tako uspješna, iako je Magdalena primila Crystal Globe (pojedinačne utrke), ali nije pobijedila, niti jednu osobnu nagradu, baš kao što nije postigla značajan uspjeh na Svjetskom prvenstvu. Rezultati ove sezone su 891 bodova i četvrto mjesto.
Olimpijska sezona 2009/10, najuspješnija u svojoj karijeri. Siječanjske pozornice nisu donijele pobjede Magdaleni: drugo i treće mjesto, ali na zadnjoj pozornici u Fort Kentu ima punu kolekciju nagrada. Neuner je osvojio dvadesetu jubilarnu pobjedu u Sloveniji, iako je napravila dvije nedaće, ali je ipak postala najbolji u utrci. Iako je prva faza ove sezone, Neuner je propustio zbog bolesti. U drugoj fazi Hochfilzena, Magdalena je zauzeo 29. i 28. mjesto. Treća faza utrke održana je u slovenskom gradu Pokljuka, rezultat je bio 3. mjesto u sprinta i 2. mjesto u utrci. Sljedeća faza, koja se dogodila u Oberhofu, Neuner je propustila zbog ozljede leđa koju je primila tijekom zagrijavanja prije prve utrke.Na natjecanjima u Ruhpoldingu dvaput je zauzeo treće mjesto, ali nastup na svojoj rodnoj zemlji bio razočaran neuspjehom releja. U posljednjoj šestoj fazi, održanoj u Antholz-Anterselvi, Magdalena je pokazala izvrsnu pripremu i prvo je došla do cilja, unatoč kaznenim minutama. Nakon što je dopustio samo jednu pogrešku u utrci sprinta, ipak je pokazao izvrstan rezultat, čime je osvojio 16. osobnu pobjedu u Svjetskom kupu.

Magdalena voli pletiti

U veljači u Vancouveru, na Olimpijadi debi, Magdalena je osvojila tri nagrade i postala dvobojni olimpijski prvak. Nakon kraja Olimpijade, za manje od dva tjedna, Neuner je zauzeo 5. mjesto i 2. mjesto u utrci u Neistru grada Kontiolahti. Na predzadnjoj pozornici u Norveškoj, biatlon dobiva četvrti mali kristalni globus. I u završnoj fazi, ona opet pobjeđuje, dobivši 933 bodova, i dobiva Crystal globus za drugu sezonu.
Na konferenciji za novinare u Leogangu 6. prosinca 2011. Neuner je rekla da želi završiti svoju karijeru nakon sezone 2011/12. U prvoj fazi ove sezone, koja se tradicionalno održavala u Östersundu, Magdalena je tri puta osvojila broncu.Također u Hochfilzenu su izvrsni rezultati u sprintu i utrkama. U četvrtoj fazi u Oberhofu, koji je postao uspješan za biatleta, osvaja sprintsku utrku, pa se Neuner rehabilita ispred svojih navijača zbog neuspjeha u releju. Naknadni visoki rezultati jačaju njezino vodstvo na Svjetskom prvenstvu. U Češkoj Republici Neuner je dvaput ušao na pobjedničko postolje - u pojedinačnoj utrci sprinta i dobio treći konačni rezultat. No, potraga za naporom dugo će pamtiti navijači Magdalene zbog njezine apsurdne pogreške - Neuner je vodio utrku, zauzeo je poloľajnu poziciju nasuprot prve jedinice, pucao na drugu. Nakon što je napravila četiri uspješna snimka, tek je tada primijetila njezinu pogrešku i dovršila zadnji pucanj u željenom cilju. Prema pravilima natjecanja, za takve pogreške morate proći kroz četiri kazne. Tako je Neuner zauzeo 7. mjesto.