Aliya Mustafina, biografija, vijesti, fotografija!

Biografija Alije Mustafina

djetinjstvo

Alija je rođena u sportskoj obitelji. Njezin otac, Farhat Mustafin, osvojio je broncu u Montrealu na olimpijskim igrama u grčko-rimskim hrvanje 1976. godine. No majka Elene Kuznetsove učila je fiziku u školi. Usput, mlađa sestra Alia Naila također radi gimnastiku i postigla je čin gospodara sporta. Međutim, djevojka nakon ozljede napustila je sport i sudjeluje samo u amaterskim natjecanjima.
U šest, Alia je odvedena u sportski odjel. Nakon nastave, djevojka je po jedna po jedna počela pobijediti na dječjim natjecanjima, a slijedile su mlade. Ukupno, Musfina osvojila je pet medalja najvišeg poštovanja na trećoj Igrama učenika. Ali, malo kasnije, Aliya je prestala s treninzima zbog nedostatka razumijevanja od trenera Dine Kamalove. Sa svojim mladim sportašima izbio je sukob. Kasnije je gimnastičar nastavio trenirati, ali već u Alexander Alexandrov.

Veliki sport

U jesen 2007. Mustafina se pojavio na juniorskom međunarodnom svjetskom prvenstvu. Tamo je u Yokohami osvojila pet srebrnih medalja odjednom. U nekim vrstama svega i u apsolutnom prvenstvu.Djevojka je izgubila samo američku Rebecca Bross, koja je pet puta uzela zlato.

Mladi talent

No, na Europsko prvenstvo mladih 2008. u francuskom Clermont-Ferrandu, Aliya Mustafina, zajedno s Annaom Dementievom, Tatyanom Nabiyevom, Anastasiom Novikom i Tatyanom Solovievom, postala je lider u timskom turniru u gimnastici. U svemiru dok je Alija uzeo srebro, izgubila je Tatianu Nabievu.
Sljedeća faza u životu Alije bila je Rusko prvenstvo 2009. godine. U ženskom svemiru, Mustafina je osvojila zlatnu medalju, ispred Tatiane Nabiyeva i Ksenia Semenove. Još jedna zlatna gimnastičarka osvojila je moskovski tim, koji je također igrao Elenu Zamolodchikovu, Juliju Berger, Anna Myzdrikovu, Mariju Chibiskovu i Elenu Syrnikovu. Djevojka nije ostala bez medalja, au nekim tipovima svuda, dobila je zlato, srebro i broncu.
Osvojila je pobjedu u svemiru i Kup Rusije. Natjecanja su se kvalificirala za Svjetsko prvenstvo. Sportaš nije sudjelovao u njima, jer nije imala 16 godina. Odmah, pet zlatnih medalja osvojio je Alija Mustafina na Svjetskoj gimnaziji u Dohi,osvojila je sveobuhvatni turnir u vježbi poda, kao dio tima iu neujednačenim šipkama i trupcima. Sportaši imaju srebro za svod.

Trenutak pobjede

Godine 2010., nakon dugog odmora zbog ozljede, Aliya je sudjelovao u četvrtoj fazi Svjetskog kupa. Gimnastičar je pokazao drugi rezultat u vježbama na traci i četvrti - na neravnim šipkama.
Nakon toga slijedi Europsko prvenstvo 2010., gdje je Mustafina, uz Ekaterina Kurbatova, Tatyana Nabiyeva, Anna Myzdrikova i Xenia Semenova, uzela zlato i postala dvostruko srebrnom medalistom. Malo kasnije, sportaš je sudjelovao u crtanju Otvorenog kupa Japana. S kolegama je pobijedila gimnastičare iz Japana. All-around Aliya je pokazao treći rezultat.
Slijedeći, na Kup Rusije, Musfina je osvojio finalu uokolo, ispred srebrnog medalja Xenia Afanasyev. Alia se prakticirala na neravnim rešetkama, najprije je postala tamo, druga je postala u trezoru, a treći na traci.
Aliya Mustafina na video
Rezultati su pomogli gimnastičarima da uđu u tim za Svjetsko prvenstvo 2010. godine. Posebno za njega, djevojka je komplicirala svoj program, proučavala je "2,5 vijaka Yurchenko".Kao rezultat toga, s prvim rezultatom došla je do konačne igre i ušla u finale od 4 vrste. Ovo je posljednji put 1997. godine Svetlana Khorkina. U finalu Alia je uzeo zlato. Usput, ruska gimnastičarka koja je postala svjetski prvak u osobnom svemiru, posljednji put 2003. godine bila je ista Svetlana Khorkina. Osim toga, tri puta je Mustafina bila druga u nekim vrstama svih - oko neravnih barova, svodova i podnih vježbi. Na ravnotežu, sportaš je pao, pa je pao iz borbe. Prvenstvo debitantice Aliya Mustafina osvojilo je najveći broj medalja u prvenstvu, a Rusija je na drugom mjestu u timskom natjecanju. Godine 2011. Aliya je započeo govorom na pozornici Svjetskog kupa. U svemiru je uzela srebro.

ozljeda

U travnju 2011., Aliya je povrijedila nogu u Europskom prvenstvu. Snažno je sletjela nakon svoda. Platforma je ostavila djevojku u rukama trenera. Nakon toga, gimnastičar je bio prisiljen povući se s natjecanja. Liječnici su dijagnosticirali rupture križnog ligamenta lijevog koljena. Na sportskoj je operaciji. Tijekom razdoblja rehabilitacije bez Alije, održano je svjetsko prvenstvo. Mustafina je počela trenirati za tri mjeseca.

2012 Olimpijske igre

Tijekom pripreme za ljetne olimpijske igre, Mustafina je sudjelovala na Europskom prvenstvu, prvenstvu i Kup Rusije. Sportaš je također nastupao na Olimpijskim igrama u Londonu. U finalu je bila u reprezentaciji na timskom prvenstvu iu pojedinačnim natjecanjima. Zajedno s njezinim ruskim kolegama, uzela je srebro u timski događaj. Osim toga, Alia je uzeo broncu u pojedincu. Usput, djevojka nije napravio "2,5 vijaka Yurchenko" zbog čega je ozlijeđena. Na neravnim šipkama Mustafina je osvojila zlato. U novom stoljeću ovo je prvo rusko zlato na Olimpijadi u ovom sportu.