Share
Send

Biografija Tatjana Ivanova

Djetinjstvo i obitelj Tatjana Ivanova

16. veljače 1991. u obitelji sportaša Ivanova rođena je kći. Nazvana je Tatianom. Tanya je rođena u gradu koji je svijetu dao mnoge poznate sportaše: olimpijski prvak u skijaškom trčanju Mikhail Devyatyarov, svjetski prvak u slobodnom stilu Sergej Shupletsov, dobitnik nagrade Olimpijade Albert Demchenko.
Odrastajući u sportskoj obitelji, djevojka se rano uključila u sport. U dobi od pet godina, majka je prepoznala Tanyu u gradsku dječju sportsku školu koja je pripadala olimpijskoj rezervi Ogonyok. Mama je uvijek pratila sportska postignuća njezine kćeri, zabrinuta, pa čak i šuljala za plačem kad je Tanya izgubila na natjecanjima. Kao dijete, Tanya je otišla na skijanje i sudjelovala na natjecanjima u ovom sportu.

Sportaš Tatjana Ivanova priprema se za Olimpijadu u Sočiju

Kad je djevojka imala 12 godina, tata je odlučio napraviti kćer iz sanjke. Isprva joj se Tanya nije svidjela, voljela je skijati više. Dugo je vremena navikla na novu vrstu sporta, činilo joj se da ona ne radi svoje poslovanje.Ali Tanya je bila poslušna kći njezinih roditelja i trudila se postići uspjeh. Mladi sportaš je proveo svoje slobodno vrijeme na stadionu, dok su joj vršnjci "upalili" u diskoteke.
Postupno je privukla nevjerodostojni sport, a rezultat tvrdog treninga nije dugo čekao. Tanya je osvojila drugo mjesto u Kemerovu na prvom All-Russian natjecanjima za najmanji luggers.

Sportska postignuća sannitsy Tatiana Ivanova

Osam godina nakon početnog treninga, Tatjana Ivanova bila je uključena u rusku reprezentaciju, za koju je igrala od 2008. godine. Na Svjetskom juniorskom Svjetskom kupu 2007-2008 Tatyana je zauzela peto mjesto u ukupnom poretku, a na završnim natjecanjima u Kanadi u Calgaryu osvojila je brončanu medalju. U 2008-2009, mladi sportaš prvi put pojavio na Svjetskom kupu, u kojoj je ona sedamnaesto mjesto. Sljedeće godine, Tatyana je poboljšala svoj rezultat i krenula na šesnaestu mjestu.
Sano Tatiana Ivanova
Iako sudjelovanje na natjecanjima Svjetskog kupa - 2009-2010 nije donijelo visoke rezultate Tatjana Ivanovoj, uskoro počinje brzi uspon do sportskih uspjeha.Na juniorskom svjetskom prvenstvu 2009. godine u Japanu u Naganu, djevojka postaje brončana medalja timskih natjecanja i zauzima šesto mjesto na jednoj sanjki.
Na Europskom prvenstvu u Siguldi postigla je briljantan uspjeh i pobjedu. Na Olimpijskim igrama u Vancouveru, Tatiana je zauzela četvrto mjesto, izgubivši malu marginu do njemačkog sanjkala Natalie Heisenberger, osvojivši treće mjesto. Godine 2011. u Oberhofu u Njemačkoj Ivanova je osvojio peto mjesto na jednoj sanjki, a četvrto mjesto na timskom natjecanju.
Valja napomenuti da je na natjecanju u Njemačkoj sportaš bio ozlijeđen. Pala je za vrijeme utrke i povrijedila joj prst. Za tjedan dana Tatiana je otišla u cast, au Švicarskoj je dobila rupu s kojom je sportaš i dalje vozio.
Uporni sportaš postao je trostruka europska prvakinja i dvostruka srebrna medalja Svjetskog prvenstva. Tatjana Ivanova osvojila je kategoriju najboljeg sportaša i dobila titulu nagradu Zlatni sanjki, a predsjednik Federacije Leonid Garth predstavio ju je ključima Toyota RAV4 automobila.
Tri puta europski prvak Tatjana Ivanova
Tatjana Ivanova se priprema za predstojeće Olimpijske igre u Sočiju.U zbirci ruskih lutaka u Norveškoj u Lillehammeru, Ivanova je pokazao najbolji rezultat među ženama. Osvojila je tri od tri kontrolne utrke i isprobala novu saonicu od trenera Walter Pleykner i Alexander Ivanovich Vasin.
Prije svakog treninga, Tatiana pažljivo prati stazu. Poput kosturista Aleksandra Tretyakova, spavačica je pješice prolazi.

Osobni život Tatjana Ivanove

Tatjana Ivanova - predstavnica Dynamo Sports Društva. Ona se bavi ne samo luge nego i snowboardingom, ne zaboravlja hobi djetinjstva - skijanje na planini, voli čitati, slušati glazbu.
Mladi sportaš ne žuri da napusti rodni grad, premda joj se nudi smještaj u blizini glavnog grada. Vijeće za obiteljsko osposobljavanje odlučilo je da ne mijenja Tatjaninov trener - otac Ivan Vasilyevich. Većinu vremena, sportaš trenira s reprezentacijom, au njenom rodnom Chusovoyu nedavno se događa rijetko. S roditeljima, Tanya održava topao odnos, često poziva, piši pisma, govori na natjecanjima, mašući rukom u mami i tati u kameri.

Sano Tatiana Ivanova još nije uredila svoj osobni život

Tatjana Ivanova ima veliki broj nagrada, koji se pohranjuju kod kuće na posebnoj polici, gdje se donose dvije velike čaše iz Njemačke. Tanya stavlja svoje medalje u njih.
Nedavno, mladi sportaš sudjeluje na konferencijama za tisak, daje intervjue, fotografira sa fanovima i odgovara na njihova pisma. Tanya priznaje da je guma. Mnogo njezine snage troši se na obuku i postizanje rezultata. Dakle, san jedini djevojka je spavati. Nakon odgovornog natjecanja Tatiana može spavati preko osamnaest sati.
Kao i svi mladi ljudi, Tanya koristi društvene mreže, iako joj nedostaje vremena za ovu aktivnost. Ponekad skenira stranice drugih sportaša i preuzima fotografije od interesa za nju.

Sada Tatjana Ivanova

Tim gdje se trenira Tatjana Ivanova dva su njemačka trenera, tako da plaća dovoljno pozornosti na učenje njemačkog. Sportaš ga je tako dobro pozdravio da je čak dala intervju na njemačkom.
Tatiana je prijateljica s talijanskom Sandra Gasparini i njemačkom Tanya Hufner. To omogućuje poboljšanje stranog jezika.
Pripremajući se za Olimpijadu u Sočiju, Tanya se sjeća da još treba raditi na overclockingu, zbog čega je Martin Hilybrand odgovoran za njihov tim. Tatiana ga smatra visokim stručnjakom, nada se Martinu i vjeruje da u Sočiju neće ostati bez medalja.