Martin Fourcade, biografija, vijesti, fotografija!

Biografija Martin Fourcadea

Martin Fourcade je poznati francuski biatlonac koji je uspio osvojiti mnoge slavne pobjede u svojoj karijeri. Posljednjih godina, naš današnji junak možda je glavna nada francuske reprezentacije. Zato smo u našem članku odlučili malo više reći o njegovoj životnoj i sportskoj karijeri. Uostalom, na Olimpijskim igrama u Sočiju, Martin Fourcade zasigurno će se pokazati u svom sjaju.

Prve godine, djetinjstvo i obitelj biatleta Martin Fourcade

Budući poznati sportaš je rođen u Seretu 14. rujna 1988. Od ranog doba, Martin je bio angažiran u raznim "zimskim" sportovima pod strogim vodstvom svog oca - profesionalnog trenera. U početku, naš je današnji junak pokušao ruku na snowboardingu, a zatim na hokeju. Međutim, na kraju, poput svog starijeg brata Šimuna, izabrao biatlon.

Martin Fourcade - vrhunski biatlonac

Valja napomenuti da se Marten nikada nije sakrio činjenicu da je sportska karijera drugih članova njegove obitelji imala velik utjecaj na njegovu sportsku karijeru. U vrijeme kada je Fourcade Jr. poduzimao svoje prve korake u svijetu profesionalnih sportova, njegov brat Simon već je zaposjeo podijima velikih međunarodnih natjecanja.Dugo je vrijeme Martin bio njegov broj jedan navijač. Ali, na kraju, odlučio je sam voditi biatlon.
Prvi uspjesi su vrlo brzo došli sportašu. Nakon brojnih uspješnih nastupa na mladim i juniorskim natjecanjima, Martin Fourcade krenuo je u francuski tim, u čijem je redovima počeo igrati 2002. godine. U tom je trenutku mladi sportaš imao samo četrnaest godina.
Christoph Sumann i Martin Fourcade pjevaju na svečanosti dodjele nagrada
Martin Fourcade je rastao i poboljšavao, pa je već četiri godine kasnije uspio uspješno nastupati na međunarodnim juniorskim natjecanjima. Isprva, rezultati sportaša nisu bili najviši. Godine 2007. naš je današnji junak uspio osvojiti brončanu medalju u reljefnoj utrci, ali kasnije se Martin dosljedno našao izvan preljubljenog postolja. U pravilu, on je završio nastup među 10 najjačih. Ali ovaj ambiciozni sportaš nije bio dovoljan.

Biatlete Martin Fourcade u Big Sportu

Prvi put se pojavljuje u okviru natjecanja "za odrasle", Martin Fourcade se dogodio 2008. na Svjetskom kupu u Oslu, Norveška. Tada je naš današnji junak završio samo utrku ... šezdeset prvo.Međutim, ovaj uvredljiv "klik na nos", čini se, samo je koristio talentiranom mladom sportašu.
U sljedećoj sezoni Martin je dodao prilično dobro i na kraju je uspio osvojiti prve bodove u njemačkom Hochfilzenu, uzimajući trideset i šesto mjesto u pojedinačnoj utrci i dosegnuvši deset najboljih u sprintu. Nakon toga, mladi francuski je glumio sjajno na Svjetskom prvenstvu, u kojem je dosljedno rangirao među dvadeset najjačih sportaša u svakoj utrci.
Marten Fourcade izraz lica
Zbog toga, u ukupnom poretku sezone 2009, Martin Fourcade uspio je zauzeti posljednje 24. mjesto, što je nesumnjiv uspjeh za mladića. Sljedeća godina postala je još uspješnija. Talentirani Francuz koraknuo je još jedan korak prema gore i stoga je uskoro uspio osvojiti prve medalje. Kao dio Olimpijade Vancouvera 2010., Fourcade je dosegnuo drugo konačno mjesto u masovnom startu (15 km). Srebrna medalja bila je pravi iznenađenje za sve ljubitelje biatleta, ali kasnije naš današnji junak uspješno je dokazao da sve ovo nije ni u čemu slučajnost.
Na Svjetskom prvenstvu u finskom Kontiolahti, talentirani francuski je osvojio zlatnu medalju u utrci za potragu, a potom uspio osvojiti dvije pobjede u Oslu, Norveška (u potrazi i sprinta). Kao rezultat svega ovoga, u sezoni 2009/2010., Sportaš je postao peti po redu u Svjetskom kupu. Postao je poznat kao jedan od najperspektivnijih biatleta na planeti. Martin Fourcade počeo je ponuditi unosan ugovor o oglašavanju, a često i pozvan na francusku televiziju. Kao rezultat toga, već u dvadeset i jednoj godini talentirani sportaš postao je glavna nada francuskog tima.
U sezoni 2010./2011., Biatelj je osvojio još briljantne pobjede. Među njima, najimpresivniji je uspjeh bio kompletan niz nagrada (zlato, srebro i bronca) na Svjetskom prvenstvu u Khanty-Mansiysk, Rusija. Ovo, kao i neka druga dostignuća, omogućila je Martin Fourcade po prvi put u karijeri postati jedan od tri najbolja biatleta u ukupnom svjetskom kupu. U tom trenutku postalo je jasno svima da je talentirani francuski ozbiljno i dugo vremena došao u svijet biatlova. A godinu dana kasnije, Martin je uspješno dokazao istinitost tih riječi.

Osobni život: govori se da je biatlonac Marten Fourcade homoseksualac

Na sljedećem Svjetskom kupu u Ruhpoldingu Martin Fourcade osvojio je tri seta zlatnih medalja. Kao rezultat toga, u toj je sezoni, naš današnji junak uspio prvi put voditi ukupni poredak Svjetskog kupa u svojoj karijeri. Nakon što je s prijestolja uklonio norveški Ole Einar Bjoerndalen, francuski se čvrsto utemeljio kao glavni favorit svake utrke. Nakon toga, Martin Fourcade je više puta tvrdio da je jedan od najboljih biatletaca svoje generacije.

Zaboravite četveročetvama

U sezoni 2012/2013 naš je današnji junak uspio poboljšati vlastiti rekord, a drugi put zaredom postao je najbolji svjetski skijašica na svijetu s fantastičnim 1248 bodova. U statusu glavne nade francuskog tima, kao i jedne od najsjajnijih zvijezda cijelog prvenstva, Martin Fourcade je također pogodan za Zimske olimpijske igre u Sočiju. U vrijeme ovog pisanja, rezultat francuskog na ovim prestižnim natjecanjima još nije bio poznat. Međutim, gotovo nikome nije ozbiljno sumnjao da će s igrom Sočije Martin Fourcade moći donijeti nekoliko prestižnih medalja.