Julia Lipnitskaya, biografija, vijesti, fotografija!

Biografija Julije Lipnitskaya

Yulia Lipnitskaya je klizačica koja je osvojila zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Sočiju (2014.) na timskim natjecanjima, nastupajući na ledu na glazbi s "Schindlerovog popisa" Steven Spielberga, a karijeru je završila u kolovozu 2017. godine.

Slika klizačica Julia Lipnitskaya

Djetinjstvo Julije Lipnitskaya

Djevojka je rođena u Jekaterinburgu. Četvrto joj je majka dovela na klizalište i napisala na klizalištu, naime, na Lokomotiv Sportsku školu, gdje je prvi trener djevojke bio Elena Levkovets.
Odgoj je ležao na majčinim ramenima, budući da Julijin otac nije živio s njima, a nikada ga nije vidjela. Zbog činjenice da je malog sportaša od ranog djetinjstva imao puno vremena na treningu, nije pohađala školu, već je bila u tzv. Kućnom školovanju.

Julija Lipnitskaya je najmlađi šampion Sočija

Budući da je po prirodi nadareno dijete s nevjerojatnim potezom, Julia je gotovo odmah počela napredovati, ističući među svojim klizačima. Njen prvi trener i dalje promatra kako se razvija sportska karijera mladog učenika, sretna je i zabrinuta za nju.

Prvi uspjesi Yulia Lipnitskaya u likovnoj klizanju

Budući da je u dvanaestoj godini, klizačica pokazala više od sjajnih rezultata, majka je odlučila preseliti se u Moskvu. Zahvaljujući tome, Julia je imala priliku studirati s najboljim trenerima u zemlji. Gotovo odmah postalo je jasno da je ova odluka bila točna. Novi trener Eteri Tutberidze, zajedno s Sergeyom Dudakovom, pomogao je Lipnitskaji da potpuno oslobodi talent jednog izvanrednog klizača. Igor Pashkevich također je pomagao u treningu.
Julija Lipnitskaya. Istina i fikcija. U studiju Ilya Averbukh
U sezoni 2009-10, Julia je mogla zauzeti peto mjesto na državnom prvenstvu među juniorima. Godinu dana kasnije, već se natjecala, ne među juniorima, već s "odraslima" u ruskom prvenstvu, gdje je odmah postala četvrta.

Julija Lipnitskaya na međunarodnim natjecanjima

Poznato je da ISU dopušta sportašima sudjelovanje na međunarodnim juniorskim natjecanjima samo od određene dobi, koju je Julija upravo postigla u sezoni 2011-12. Debi se održao u Poljskoj na Grand Prixu, gdje je sportaš odmah postao prvak. Osvojila je pozornicu u Italiji, a finale u Quebecu.
Iznenađujuće, pobjeda u finalu pobijedila je Julia u slobodnom programu iu kratkom programu.Njezin glavni suparnik bio je Polina Shelepen, koja je zauzela 17 boda iza Lipnitskaya.
U 2012. godini, na nacionalnom prvenstvu, likni klizač bio je treći u kratkom programu, ali je osvojio besplatni skate program. Tako je, prema rezultatima, postala srebrna medalja. Iste je godine osvojila juniorsko prvenstvo Rusije. I opet glavni suparnik bio je Shelepen, koji je za Julijom izašao za više od devet bodova i zauzeo drugo mjesto.
Julija Lipnitskaya rekla je istinu o "daru" svom stanu
Iste godine, djevojka koja je stigla na Svjetsko juniorsko prvenstvo stajala je na najvišoj razini pijedestala, ostavivši Gracie Gold iza sebe. Ispalo je da je na svim međunarodnim natjecanjima u kojima je sudjelovao Lipnitskaya osvojila samo prva mjesta.

Priprema Lipnitskaya za Olimpijske igre u Sočiju

U Finskoj je pobjeda ponovno bila za Juliju. Sudjelovala je na Espoo turniru koji je održan u Finskoj. Tako je započela priprema sportaša za svoje prve Olimpijske igre. Nakon toga slijedi pobjeda na natjecanjima za odrasle, prvo u Kini, a zatim u Francuskoj. U Francuskoj je Julia nije samo pobijedila, uspjela je dobiti maksimalnu razinu i sve vrste naknada.
Uz toliko pobjeda, u finalu Grand Prixa, lik klizač nije izvodio, razlog je bila ozljeda.Prvenstvo zemlje u 2013. godini također je trebalo propustiti. U drugoj sezoni 2012-13, sportaš je prvi put ušao na led nakon ozljede, sudjelujući na ruskom prvenstvu. Na njoj je postala peta. Nakon toga, ponovno su bile samo pobjede.
Na Svjetskom prvenstvu održanom u Milanu, stajala je na drugom koraku podija. S takvim rezultatima, lik klizač prišao je olimpijskoj sezoni.

Yulia Lipnitskaya na Olimpijskim igrama u Sočiju

Prva izvedba Julije na timskim natjecanjima Olimpijskih igara u Sočiju privukla je pozornost cijelog svijeta. Djevojka je osvojila sjajnu pobjedu presavijanjem programa dva puta savršeno. Ona je donijela najveći rezultat u rezultatima momčadi. Nažalost, nastup na pojedinačnim natjecanjima nije bio tako uspješan. Tamo je Lipnitskaya bio samo peti zbog nekoliko pada. Međutim, u povijesti Olimpijade, ona je najmlađi šampion sa zlatnom medaljom. Nastala je na istom timu sa zvijezdama kao Evgeni Plushenko, Maxim Trankov, Tatyana Volosozhar, Elena Ilinykh, Nikita Katsalapov i drugi.
U sezoni 2013-14, talentirani figura klizačica u Grand Prix finalu je srebro zbog činjenice da je program napravio mrlje.No, na Europskom prvenstvu rezultat je bio neosporna pobjeda, dok je Julia najmlađa od konkurenata.
Julija Lipnitskaya: nastup na Olimpijskim igrama u Sočiju
U veljači je postala počasni Učiteljica sporta. Djevojka se počela pripremati za sljedeće Olimpijske igre, gdje će najvjerojatnije moći postati prvak u individualnom hrvanju.

Osobni život Julije Lipnitskaya

Glavna osoba na svijetu za Juliju je njezina majka, koja je bila njezin bliski prijatelj cijeli život. Ona prati kćer, podijelivši s njom radost pobjeda, približava se kad se pojave rijetki porazi i ozljede. Više od jednom sportaš je govorio mnogo toplih riječi o majci.

Julija Lipnitskaya sada

U kolovozu 2017. godine pojavile su se informacije u tisku o završetku sportske karijere Yulia Lipnitskaya. Kao što se ispostavilo, 18-godišnja klizačka figura donijela je ovu odluku natrag u travnju. Razlozi za napuštanje velikog sporta Julia odbili su komentirati.

28. kolovoza 2017. Yulia Lipnitskaya završila je karijeru

Gumb za gubitak započeo je u Juliji još 2016., kada je osvojila samo 7. mjesto na državnom prvenstvu. Sljedeće godine nije došla na prvenstvo Rusije zbog ozljede koju nije primila prilikom jahanja, već pada na pločnik.Djevojka je morala propustiti natjecanje zbog liječenja. Istodobno, prema njezinoj majci, patila je od anoreksije od 2014. godine, što nije moglo utjecati na športove kvarove.