Galina Kulakova, biografija, vijesti, fotografije!

Biografija Galine Kulakove

Galina Kulakova - veliki sovjetski skijaš koji je osvojio pobjede na Olimpijadima, svjetskim prvenstvima, državnim prvenstvima i drugim različitim natjecanjima. Oduševila je svojom tehnikom, izdržljivošću i voljom da pobijedi. Kulakov je napustio šport u dobi od četrdeset godina.

Djetinjstvo i obitelj Galine Kulakova

Rodno mjesto Galine Kulakove je selo Logachi, smješteno u blizini grada Votkinsk. Trenutno ovo selo ne postoji, potopljeno je tijekom izgradnje hidroelektrane Votkinsk. Zbog toga je obitelj morala preseliti u selo Stepanovo iz istog okruga. Kulakova je odgojen u obitelji u kojoj je odrastao devetero djece. Otac, učiteljica, umro je ispred. Od ranog doba djevojka je počela pomagati oko kuće, kasnije je otišla u državnu farmu kao radnik, a u dobi od petnaest godina postala je teleća kuća. U sedamnaest je godina bila mlijeko, a svaki dan u pet ujutro morao je mlijeko osamnaest krava.

Skijaą Galina Kulakova postala je legenda sovjetskih sportova

Kao djevojčica, djevojka je otišla na skijanje, što zapravo sastojalo se od dvije ploče. Imala je prave skije u petom razredu.Škola je bila na udaljenosti od tri kilometra, ovaj put Galja je pobijedio dva puta dnevno.

Prve pobjede skijaąice Galine Kulakove

Kulakova je radio u skijaškoj sekciji, dobro je skijala, sudjelovala na natjecanjima, međutim, bez puno uspjeha. Prekretnica se dogodila 1964. godine kada je, na zahtjev svoje sestre Elene, umjesto nje otišla na natjecanje i tamo je zauzela drugo mjesto. Nakon takvih rezultata, Galja je izabrana za sudjelovanje na regionalnim natjecanjima. Tamo, trener Petr Naimushin obraćao je pozornost na nju, bio je udario skijašica s moćnom vožnjom. Galina se preselila u Votkinsk, gdje je radila kao glossyman u tvornici i svakodnevno prakticirala skijanje pod vodstvom Naimushina. Godinu dana kasnije, Kulakova je osvojio prvo mjesto na natjecanjima u Smolensku, osvojivši utrku pet i deset kilometara.
Godine 1968., u Grenobleu, talentirani sportaš mogao bi postati olimpijski prvak. Još uvijek neiskusan, ona, petsto metara prije završetka, nije se nosila s silazom i odletjela s kolosijeka. Nije imala tri sekunde za pobjedu. Pa ipak, skijašica nije otišla bez medalja iz svoje prve Olimpijade. Vratila se kući i donijela dvije medalje.

Galina Kulakova osvojila je prvu olimpijsku medalju 1968. godine

Galina je osjećala da joj nedostaje ne samo iskustvo, nego i tehnologija. Shvatila je svoje nedostatke i počela se truditi da ih eliminira. Uskoro, njena skijaška staza postala je besprijekorna.

Galina Kulakova - prvak: zdravstveni problemi i veliki uspjeh

U pripremi za Svjetsko prvenstvo 1970., Kulakova je osvojio pobjede u svim utrkama. Već je vidjela budućnost Olimpijskog prvaka, ali nevolja se dogodila, sportaš je završio u bolnici. Tamo je odvedena odmah s kolosijeka. Galina je imala operaciju, nakon čega je opet morala naučiti hodati.
Nitko nije ni pomislio na činjenicu da će Kulakov moći stajati na skijama. Ne samo se vratila na aktivno treniranje, već je uspjela osvojiti svaku Olimpijsku zlatnu medalju u Sapporu 1972. godine.
Godine 1974., na Svjetskom prvenstvu u Falunu, skijaš je postao pobjednik u releju iu obje pojedinačne utrke. Na Olimpijskim igrama 1976., sportaš je stigao, moglo bi se reći, prvi broj. Međutim, promjene su uzrokovale bolest, Galina je zahvatila hladnoću. Prije početka, ispustila je nos, zbog čega je komisija za borbu protiv dopinga pronašla zabranjeni lijek u njenom tijelu. Kulakov je lišen brončane medalje.
Godine 1979., trideset i sedam godina, sovjetski skijaš je osvojio Svjetsko prvenstvo. Očekivalo se da će na sljedećim Olimpijskim igrama Kulakova pokazati visoke rezultate, ali nije porasla na petom mjestu. Naš je tim izgubio u utrci za reljef, gubeći momčad iz DDR-a.

Danas, Galina Kulakova živi sama u pokrajini

U dobi od četrdeset godina, Galina Alekseevna odlučila je napustiti sport. Godine 1982. završila je karijeru.

Osobni život Galine Kulakove

Kulakova je studirao na pedagoškoj školi Izhevsk, koju je diplomirala 1962. godine. Diplomirala je i na Fakultetu za tjelesni odgoj u Prokopyevsk. Galina Alekseevna primila je svoje visokoškolsko obrazovanje na Institutu za tjelovježbu Čajkovski.
Dvije godine nakon završetka svoje sportske karijere, Kulakova je dobila srebrni olimpijski red s rukama Juana Antona Samaranch. Tako su i zasluge skijaša prije svjetskih sportova.
Kulakova je ponavljao ponudu da se presele u Moskvu, ali je uvijek odbila. Prema njezinim riječima, skijaši trebaju živjeti gdje ima snijega, pored toga, smatra se seljom. Višestruki prvak sada živi u selu Italmas, nedaleko od Izhevskog. Tu je i njezin kuća-muzej. Danas je šezdesetog rođendana predstavljen sportašu.U muzeju vodi ljude, pokazuje nagrade i čaše.